Wycieczka do Śmiełowa – 20 października 2023 r.


Wycieczka do Rogalina i Poznania – marzec 2022 r.

Uczniowie klas 7-8, aby uczcić pierwszy dzień wiosny, pojechali na wycieczkę. Najpierw udali się do Rogalina. Tam uczestniczyli w lekcji muzealnej: Jak opisać obraz i zwiedzili galerię obrazów. Potem wyruszyli na wiosenny spacer po ogrodzie zaprojektowanym w stylu rokoko i po parku,
w którym odwiedzili słynne dęby. Kolejnym punktem programu był Poznań. W Multikinie 51 obejrzeli film przygodowy pt. Uncharted, który dostarczył wielu emocji.

Wycieczka do Jarocina – marzec 2022

22 marca 2022 r. uczniowie z klas 4-6 pojechali na wycieczkę do Jarocina. Na początku udali się na spacer po Parku Radolińskich, gdzie obejrzeli pałac, zapoznając się z jego krótką historią. Ponadto spędzili miło czas w jarocińskim amfiteatrze. Później wspaniale bawili się w Spichlerzu Polskiego Rocka, gdzie przez godzinę rozwiązywali Quest o festiwalu w Jarocinie. Po nim, w pobliskim kinie, obejrzeli film To nie wypanda, a na koniec udali się na posiłek do MacDonalda. Wszyscy wrócili zadowoleni, uśmiechnięci i bogatsi o nową wiedzę.


„Warsztaty piernikowe” w Zawidowicach

 08.12.2021r. uczniowie klas 1 i 2 spędzili miło czas w Hotelu Karczmie Stara Stajnia w Zawidowicach, gdzie własnoręcznie robili i ozdabiali pierniki.

Kalisz – kino 2021r.

Mikołajkowe Kino

We wtorek 7 grudnia 2021 r. w ramach świętowania Mikołajek uczniowie klas IV-VIII wybrali się do kina.

W dwóch grupach wiekowych obejrzeli  dwa filmy.

Chłopiec z chmur to film, który obejrzeli uczniowie klas IV-VI. Była to opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie, które odmieniły życie bohatera i jego skrzydlatych przyjaciół.

Grupa oglądająca ten film, przed seansem miała również okazję do wzięcia udziału w zabawach i quizach   mikołajkowo- świątecznych, zorganizowanych przez przedstawicieli kina Helios ? Kino na Temat- Junior.

Uczniowie klas V-VIII brali udział w projekcji filmu Eternals  z gatunku science fiction.
Film traktuje o przedwiecznej rasie nieśmiertelnych istot, które zamieszkiwały ziemie i ukształtowały jej historię. Mimo, że większość akcji  filmu była raczej mało realna, to pojawiły się tam treści, które są zawsze aktualne. Bohaterowie odkrywają nieprzemijającą prawdę , która została zawarta w słowach ? Kiedy coś kochasz, chronisz to?.

Obydwie projekcje przyniosły oglądającym wiele radości i dały również powód do refleksji nad swoim życiem.


Kręgielnia w Żerkowie – listopad 2021 r.

 


Poznań – 1 października 2021 r. Ostrów Tumski, Brama Poznania


Bryllandia Witaszyce – 10 grudnia 2019 r.


Kalisz – 6 grudnia 2019 r.


Poznań – Noc naukowców wrzesień 2019 r.


Wycieczka do Wrocławia – maj 2019 r.


Wycieczka do Kłodawy i Konina marzec 2019 r.

21 marca 2019 r. uczniowie klasy 6, 7 i 8 wyjechali na wycieczkę do Kłodawy, gdzie zwiedzili podziemną trasę turystyczną w Kopalni Soli „Kłodawa” i do Konina na projekcję filmu Kurier.


Wyjazd do Częstochowy

Dnia 13 listopada 2018 r., uczniowie klas 7 i 8  wybrali się na  dziękczynną pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę. Uczestnicy tego wyjazdu mieli okazję uczestniczenia we Mszy świętej  przed wizerunkiem Matki Bożej oraz zwiedzania Sanktuarium Maryjnego w Częstochowie. Było wzruszenie, radość i pogoda ducha. Nasze przeżycia długo będziemy pamiętać!


Rogalin i Poznań wrzesień 2018 r.

28 września br. odbyła się wycieczka do Rogalina i Poznania. W Rogalinie uczniowie zwiedzili pałac rodu Raczyńskich, galerię malarstwa i park, w którym znajdują się z dęby Lech, Czech i Rus. W Poznaniu oglądali film „Dywizjon 303” i wzięli udział w Nocy Naukowców na Politechnice Poznańskiej.


Kopalnia soli w Kłodawie

W ramach obchodów dnia wiosny uczniowie klas 1 – 3 wybrali się do kopalni soli w Kłodawie. Wraz z przewodnikiem zobaczyliśmy piękne korytarze solne i poznaliśmy historię kopalni oraz zastosowanie soli. Dużym i niezapomnianym wrażeniem będzie zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnię ziemi. Mogliśmy także zabrać bryłki soli, które będą nam przypominać o wizycie w tym miejscu, każdy otrzymał też torebkę soli oczyszczonej. Na koniec wycieczki odwiedziliśmy McDonalds w Koninie.


Poznań 21.03.2018 r.


Wycieczka do Kalisza i Ostrowa Wlkp. 12.02.2018 r.


Wycieczka do Kalisza 5.12.2017 r.


Wycieczki do Puszczykowa, Poznania i do fabryki bombek w Gnieźnie


Wycieczka do Powidza 20.11.2017 r.


Wycieczka rowerowa uczniów klasy 5 i 7 do Żerkowa – 17.10.2017 r.


Noc naukowców – Poznań 29.09.2017 r.

 


Wycieczka do Poznania 21.03.2017 r.


 

Warszawa 10.11.2016 r.

 


Piknik militarny Kalisz 2015 r.

W sobotę 20 czerwca 2015 r. uczniowie naszej szkoły z opiekunami wyjechali do Kalisza, gdzie brali udział w XIII Pikniku Militarnym – Kaliska Linia Maginota, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Strzeleckie Bellona. Na pikniku oglądali wystawę umundurowania, wyposażenia i sprzętu wojskowego (m. in. broni, motocykli, samochodów, pojazdów pancernych i specjalistycznych). Mieli też możliwość zobaczyć tank crush czyli rozjeżdżanie samochodów osobowych przez pojazdy pancerne oraz przejechać się pojazdami wojskowymi – samochodem ciężarowymi i transporterem gąsienicowym. Jednym z eksponatów na pikniku była armata, która kiedyś znajdowała się w naszej szkole.


Wycieczka do Warszawy 4 lipca 2013 r.


Kalisz 5.09.2009 r. – 70. rocznica wybuchu II wojny światowej